Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  herb BIPePUAP
  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zmień kontrast
Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PSP im. Wincentego Witosa w Studziankach

06 Sie 2013

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Studziankach

Kontakt:

Dyrektor mgr Mirosław Skura

tel. 81 823  00 06

ADRES:

Studzianki 63, 
23 - 213 Zakrzówek
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Nasza szkoła jest wiejską szkołą sześcioklasową z oddziałem przedszkolnym, położoną w centrum malowniczej miejscowości STUDZIANKI, na południowo - wschodniej ścianie GMINY ZAKRZÓWEK.

Nauczanie w Studziankach ma bogate tradycje, a założenie szkoły datuje się na rok 1914, co potwierdzają kroniki szkoły.
Szkoła mieści się w jednopiętrowym budynku z lat 50 – tych, rozbudowanym w latach 80-tych. W ostatnich latach budynek przeszedł gruntowne remonty: wymiana okien; termoizolacja z nową elewacją; remonty łazienek, podłóg, dachu, oświetlenia wewnątrz i na zewnątrz budynku. Szkoła korzysta z ciepła wytwarzanego w nowoczesnej ekologicznej kotłowni opalanej biomasą (słoma, paździerze itp.) co pozwoliło w znaczący sposób ograniczyć wydatki na ogrzewanie.
Dysponujemy zastępczą salą gimnastyczną oraz nowoczesną pracownią komputerową. W szkole znajduje się sala przeznaczona na miejsce do zabaw dla dzieci z klas młodszych pozyskana w ramach programu Radosna Szkoła. Przez cały rok szkolny odbywa się bardzo dużo akademii, uroczystości i imprez przygotowanych przez naszych uczniów i nauczycieli, na które często zapraszana jest lokalna społeczność.

W naszej, przyjaznej uczniowi szkole:

-zapewniamy uczniom możliwość zdobywania wiedzy, kształcenia umiejętności, rozwijania zdolności i zainteresowań;

-dbamy o bezpieczeństwo wychowanków oraz chronimy ich przed zagrożeniami współczesnego świata;

-kultywujemy tradycje szkoły, regionu i kraju;

-rozwijamy wrażliwość na problemy ekologiczne, kształtując nawyki przyjaznego współistnienia z naturą;

-kształtujemy rozwój osobowy, tak aby uczniowie posiadali świadomość własnej wartości, godności i dostrzegali te cechy w drugim człowieku;

-stwarzamy warunki do prawidłowego funkcjonowania uczniów w społeczności szkolnej i lokalnej.

Do szkoły i oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2011/2012 łącznie uczęszcza 50 dzieci. Liczba etatów nauczycieli pracujących z dziećmi wynosi: 4,69 w szkole podstawowej oraz 1 w oddziale przedszkolnym. Wszyscy nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie magisterskie a większość posiada kwalifikacje do nauczania dwóch lub więcej przedmiotów.